نوشته شده توسط : امير

کافه آرتین بزرگترین کلکسیون پیپ های ایتالیایی و معتبرترین فروشگاه عرضه فندک زیپو خوش آمدید

به همراه کلیه فندک های زیپو یک CD رایگان شامل روشهای روشن کردن فندک زیپو، تعویض سنگ و فتیله و تعمیر آن داده خواهد شد. این CD منحصرا در فروشگاه مرکزی موجود میباشدکلیه فندک های زیپو ارائه شده توسط کافه آرتین ممهور به مهر این فروشگاه است. با خرید فندک زیپو از کافه آرتین از اصل بودن این محصول اطمینان داشته باشید.

تقریبا نام فندک زیپو برای اکثر مردم دنیا شناخته شده است. این فندک به دلیل  کیفیت مطلوب خود مخاطبان فراوانی دارد. در این مقاله سعی خواهد شد تا با نگاهی گذرا به این شرکت و معرفی محصولات تولید شده شما را در خرید این محصول یاری دهیم.

شرکت زیپو در سال 1932 توسط آقای جورج ج بلیزدل در پنسیوانیا بنیان نهاده شد و از بدو تولد با شعار بهترین کیفیت وارد بازار شده است. از آنجایی که آقای بلیزدل اهل برادفورد یکی از شهرهای شمال غربی پنسیوانیا بود زیر تمامی محصولات این شرکت عبارت "برادفورد" را می بینید. صاحب این کمپانی معروف در حال حاضر آقای جورج بی دوک میباشد. کمپانی زیپو کلیه فندکهای خود را با کاغذی به فروشنده تحویل می دهد که در آن  عبارت زیر ذکر شده است:

"فندک شما کار میکند در غیر این صورت برای شما تعمیر خواهد شد"

البته هزینه تعمیر به عهده شرکت زیپو میباشد و شما فقط میبایستی آن را ارسال کنید و شایان ذکر است که این مطلب شامل فندک های مستعمل که ملزومات مصرفی آن تمام شده است نمی گردد. (ملزوات مصرفی مانند فتیله، سنگ و جرقه زن)

 

فندک های زیپو چیز پیچیده ای ندارند و درک ساختمان آن بسیار آسان است. این فندک بنزینی سنگی دارای محفظه ای است که بنزین در آن ریخته می شود و از طریق نمد مخصوص جذب شده و وارد فتیله می شود. از آنجایی که بنزین ماده ای فرار و بخار شونده است همیشه بخار بنزین دور فتیله را احاطه نموده است و شما هنگامی که جرقه زن را می چرخانید در اثر تماس جرقه زن با سنگ، جرقه حاصل شده و فتیله آتش میگیرد. داشتن فندک زیپو تقریبا برای اکثر مردم مطلوب است و به دلیل قیمت نسبتا گران آن وسیله ای برای تمایز اشخاص نیز میباشد.

جالب است بدانید که تاکنون در بیش از هزار فیلم  از فندک زیپو استفاده شده است و این مطلب حتی به انیمیشن ها نیز سرایت کرده است مثلا در کارتون "وال ای" یکی از قطعات به جای مانده از انسانها بر روی کره زمین یک فندک زیپو است. تولید کنونی این کمپانی روزانه 28000 عدد فندک است و تقریبا یک پنجم خریداران آن کلکسیونر هستند.

 

هنگام خرید فندک زیپو چه مواردی در نظر بگیریم:

 همیشه این فندک کلکسیونری را از جاهای معتبر خریداری کنید (در ایران زیپو شعبه ندارد) تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. البته تشخیص اصل بودن آن کار چندان آسانی نیست، شما میتوانید از حک زیر فندک متوجه این امر شوید. فندک های تقلبی حکی نا متعادل دارند به گونه ای که بخشی از آن عمیقتر و بخشی کم عمق تر است. اگر قصد خرید دارید از فروشنده بخواهید که کد فندک را به شما بگوید و یا در کاتالوگ به شما نشان دهد. از آنجایی که در تمام دنیا کمپانی های صاحب نام سعی میکنند بازار را در اختیار بگیرند اصلا متعجب نشوید اگر قیمت یک طرح زیپو در امریکا 45 دلار باشد و شما در ایران آنرا 35 دلار خریداری کنید (مثلا قیمت خودرو تولیدی در ایران دو برابر قیمت فروش آن در روسیه است) در اکثر کشورهای دنیا با توجه به مالیاتی که جهت فروش محصول در داخل از آنها اخذ می شود قیمتی بسیار بالاتر از قیمت صادراتی را به خود اختصاص می دهد،مثلا قیمت بنزین زیپو با کد 3165 (125 میلیلیتر) در وب سایت زیپو برای آن کشور 6.20 دلار (تقریبا معادل 6000 تومان) است در حالیکه همین کالا در ایران قیمتی در حدود 3000 تومان دارد.

 

گرانترین مدل موجود تیپ طلاست که قیمتی در حدود 3000 دلار دارد و ارزانترین مدل زیپو هم تیپ Mate است که معروف به مدل های رنگی هستند و حداقل قیمت آنها از 19 دلار شروع میشود.اگر قصد خرید زیپو دارید و می خواهید از قیمت تقریبی آن در داخل کشور مطلع شوید کافیست به www.zippo.com مراجعه نموده و در قسمت online shop کد فندک را بزنید تا قیمت و عکس آن برای شما نمایش داده شود.

• در کافه آرتین شما می توانید انواع زیپو اصل را پیدا کنید در ضمن اگر تمایل داشتید میتوانید منوال فندک ها را نیز مشاهده کنید. 

• جهت ورود به قسمت فروشگاه زیپو اینجا را کلیک کنید.    درباره زیپو بیشتر بدانید ....

کد های حرفی که زیر فندک های زیپو حک شده است نشانه چیست؟

متاسفانه بر اثر عدم اطلاع فروشندگان زیپو در ایران، این حرف را نشانه کیفیت فندک زیپو میدانند و این باور کاملا غلط را به مصرف کنندگان نیز انتقال داده اند باید عرض شود این کدها برای تفکیک ماه تولید فندک زیپو به کار میرود بدین ترتیب که A نشانه تولید در ماه ژانویه، B نشانه تولید در ماه فوریه و... میباشد. جهت آگاهی بیشتر عین متن مندرج در وب سایت زیپو برای شما نقل میگردد:

We wish to advise that all of the Zippo lighters are manufactured with the same high quality standards. The bottom markings on your Zippo Lighter are the identification code, which enable us to determine in what year a particular lighter was manufactured. These dates changed from year to year. The letters stand for the month the lighter was manufactures. For example : A-January, B- February, C-March and etc

نحوه تعمیر فندک زیپو چگونه است؟

1- تعویض سنگ:

توجه داشته باشید که فندک زیپو به دلیل سادگی بسیار زیاد معمولا خراب نمی شود ولی همانند هر فندک دیگری احتیاج به سرویس و نگهداری دارد. اگر فندک شما جرقه نمی زند احتمالا سنگ آن تمام شده است. جهت تعویض سنگ فندک، مغزی فندک خود را بیرون آورده و پیچ زیر آن را باز کنید. سپس فنر و هلدر آن را بیرون آورده و سنگ را درون محفظه قرار دهید و سپس فنر و هولدر را در جای خود قرار داده و پیچ را ببندید.

 

2- تنظیم فتیله:

معمولا پس از مدت زمانی سر فتیله می سوزد و باید آن را بالا بیاورید. برای این کار کافی است فندک زیپو را دردست گرفته و با موچین یا انبر دست ریز سر فتیله را بالا بکشید. برای مشاهده نحوه بالا آوردن فتیله فندک زیپو اینجا را کلیک کنید.

3- تعویض و یا تنظیم فتیله زیپو:

فتیله فندک زیپو پس از چند بار تنظیک کرده سر آن می سوزد. برای مشاهده نحوه تعویض فتیله و نحوه جاگذاری صحیح فتیله زیپو اینجا را کلیک کنید.

چند نمونه از تریک های زیپو:

برای دانلود تریک های زیپو اینجا را کلیک کنید.:: موضوعات مرتبط: پيپ و توتون
تاریخ انتشار : پنجشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ |

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید